Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Praktycznie nie trzeba się do takiego zabiegu przygotowywać. Zalecenia pozabiegowe wyda lekarz wykonujący zabieg. Nie należy korzystać wcześniej a ni potem z solarium i unikać słońca.

0

Dzień dobry,

Przed zabiegiem powinna Pani odstawić leki światłouczulające (również herbaty ziołowe). Podczas konsultacji należy powiedzieć osobie wykonującej zabieg o wszystkich lekach, suplementach stosowanych w przeciągu ostatnich tygodni (ważne przede wszystkim leki zmniejszające krzepliwość krwi, retinoidy). Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być opalona, a Pani powinna być zdrowa, bez aktywnych zmian zapalnych, opryszczki. Dalsze postępowanie po zabiegu powinna Pani otrzymać od lekarza. Ważne jest stosowanie kremów regeneracyjnych oraz fotoprotekcji.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry,

Najlepiej skontaktować się z gabinetem/ kliniką, w której ma zostać przeprowadzony zabieg. Osobiście po laserach frakcyjnych i uszkodzeniu skóry polecam swoim pacjentom krem regeneracyjny Cicalfate z firmy Avene (dostępny w aptece). Odstawić leki światłouczulające (herbaty ziołowe, suplementy diety z ekstraktami ziołowymi), nie stosować kremów z kwasami, ani nie wykonywać żadnych zabiegów gabinetowych. Cały proces pielęgnacji pozabiegowej powinien zostać omówiony przed zabiegiem z osobą wykonującą zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy