Kosmetyki na bazie alkoholu po zabiegu spłycenia blizn potrądzikowych

Witam. Jestem po zabiegu spłycenia blizn potrądzikowych laserem er:yag. Jednym z zaleceń jest, aby unikać kosmetyków na bazie alkoholu. Dopiero dziś zauważyłam, że mój krem z filtrem zawiera alkohol stearylowy. Czy mam wobec tego zmienić krem? i czy to, że do tej pory smarowałam tym filtrem twarz mogło sprawić, że nie będzie zmian po zabiegu? Pozdrawiam

Alkohol stearylowy jest emolientem i jest najczęściej wykorzystywany w kosmetykach aby uzyskać odpowiednią emulsję. W zaleceniach po zabiegu chodziło bardziej o alkohol etylowy, który ma działanie wysuszające skórę. Po laserze należy skórę nawilżać. Alkohol stearylowy wypełnia to działanie sam w sobie.