Zabieg w przypadku liszaja twardzinowego sromu

Po dwoch badaniach histopatologicznych sromu stwierdzono liszaja twardzinowego. Sterydy przynosza ulge, a stosowanie ich jest ograniczone, czekam na zabieg. Boje sie. Pomozcie! Co sie dzieje po operacji, jak mozna funkcjonowac, np siadac czy lezec, funkcje fizjologiczne zalatwiac, itd mam 71 lat, ale jestem pelna energii i laknaca wiedzy 50-latka. Boje sie, moze ktos to to przeszedl, pomoze mi? Prosze!!!!

Witam. Rekonwalescencja po zabiegu oraz możliwe skutki uboczne zależą od rozległości zmian na sromie oraz wybranej przez operatora metody przeprowadzenia zabiegu. Optymalnie byłoby skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w tego rodzaju interwencjach. Oprócz miejscowej sterydoterapii polecam stosowanie preparatów zawierającym działającą miejscowo witaminę A oraz estrogeny.