Zaburzenia czynnościowe w pracy jelita grubego

Odczuwam ból po lewej stronie w okolicach podbrzusza. Ból odczuwalny jest tylko w momencie dotyku, jest punktowy, wyczuwam tam pewny guzek, który właśnie boli przy dotykaniu. Ale z reguły tylko raz później jak dotykam ten punt to czuje tylko ucisk. Kolejny ból pojawia się po jakimś czasie. Ogólnie od kilku dni czuję tam też takie bulgotanie jakby. Taki ból odczuwam od kilku miesięcy, ale nie przeszkadzało mi to, jednak od kilku dni czuję z lewej strony taki jakby ucisk. Często te objawy nasilają się gdy sporo zjem. Wtedy brzuch mam wzdęty i ten punkt bardziej boli przy dotykaniu i coś z tej strony burczy i przelewa się jakby. Czuję wtedy parcie na stolec, ale odchodzą tylko gazy i dopiero po jakimś czasie (przeważnie 4 godziny) mogę się wypróżnić.

Trudno mi określić co może być powodem Pana dolegliwości bez bezpośredniego badania. Wymaga Pan badania lekarskiego. Być może ból spowodowany jest tylko zaburzeniami czynnościowymi w pracy jelita grubego (zespół jelita drażliwego). Może celem oceny stanu jelita grubego, narządów w jamie brzusznej okaże się np. konieczne wykonanie USG czy też kolonoskopii. O wszystkim musi zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu. Trudno określić czym jest guzek wyczuwalny przez Pana w powłokach brzusznych. Może to np. jakiś tłuszczak lub kaszak. Bez bezpośredniego badania lekarskiego nie obejdzie się.