Zaburzenia dwubiegunowe a poziom litu

Tak tata sprawdzał poziom litu było ok i wszystkie badania z krwi również. On choruje już ponad 20 lat na zaburzenia dwubiegunowe. czy to możliwe żeby te leki uszkodziły mu mózg? Czy to zagraża jego życiu? Jakie badania powinniśmy jeszcze wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli poziom litu jest prawidłowy, a Pani tata nie ma nawrotów zaburzeń dwobiegunowych to nie ma powodów do niepokoju. Proszę dalej stosować lit - oczywiście zgodnie z zaleceniami specjalisty psychiatry.