Zaburzenia erekcji a jelito drażliwe

Witam i mam 3 b. ważne dla mnie pytania: 1. Czy jel. drażliwe może powodować zaburzenia erekcji 2. Czy gdy rozmiar prostaty badany przez powłoki brzuszne jest prawidłowy,to czy można z góry wykluczyć wszelkie choroby typu przewlekłe zapalenie prostaty albo że uciska ona nerwy? 3. Od pewnego czasu mój penis staje się coraz bardziej "flakowaty" w spoczynku, nawet przy wysiłku fiz.-zazwyczaj był mały ale dość twardy, teraz jest mały ale przy tym miękki. Dlaczego tak jest?Jest to odwracalne?

Dzień dobry!

1. Według mojej wiedzy zespół jelita drażliwego i zaburzenia erekcji nie mają na siebie bezpośredniego wpływu. Jednocześnie jednak obydwa te stany mają istotne podłoże psychogenne - to znaczy mogą mieć wspólna źródła (wspólne przyczyny) i w ten sposób związek ze sobą. Jest więc możliwe, że psychoterapia mogłaby zmniejszyć nasilenie objawów obydwu.

2. Jest to pytanie do lekarza urologa, zawsze jednak najbardziej wiarygodnym badaniem prostaty, dającym ostateczną i trafną informację jest badanie per rectum.

3. Aby zdiagnozować ew. zaburzenia erekcji lub inne obserwowane przez Pana zmiany w wyglądzie czy sprawności członka, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem seksuologiem i lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!