Zaburzenia hormonalne u 21-letniej córki
Witam Córka 21 lat ma duże zaburzenia hormonalne. Bardzo rzadkie miesiączki,za to kilkumiesięczne ciągłe plamienia.Raz jest to wydzielina pomarańczowa innym razem smolista czarna.Ma często spore bóle w dole brzucha i jakby uczucie ciężaru.W badaniu USG nie ma nieprawidłowości,prolaktyna też jest w normie.Czeka na wizytę u endokrynologa,w lutym.Czy do tego czasu można jej jakoś pomóc.Czy powinna zrobić jakieś inne badania.Obawiam się anemii po tak długim plamieniu,czy słusznie.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Elżbieta Rhone
53 poziom zaufania
Witam,
najważniejsze jest aby u córki znaleźć przyczynę zaburzeń- najlepiej zrobi to właśnie endokrynolog. Natomiast warto zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać zwykłą morfologię - takie długie plamienia mogą być przyczyną niedokrwistości.