Zaburzenia hormonalne u 21-letniej córki

Witam Córka 21 lat ma duże zaburzenia hormonalne. Bardzo rzadkie miesiączki,za to kilkumiesięczne ciągłe plamienia.Raz jest to wydzielina pomarańczowa innym razem smolista czarna.Ma często spore bóle w dole brzucha i jakby uczucie ciężaru.W badaniu USG nie ma nieprawidłowości,prolaktyna też jest w normie.Czeka na wizytę u endokrynologa,w lutym.Czy do tego czasu można jej jakoś pomóc.Czy powinna zrobić jakieś inne badania.Obawiam się anemii po tak długim plamieniu,czy słusznie.

Elżbieta Rhone

Witam,
najważniejsze jest aby u córki znaleźć przyczynę zaburzeń- najlepiej zrobi to właśnie endokrynolog. Natomiast warto zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać zwykłą morfologię - takie długie plamienia mogą być przyczyną niedokrwistości.