Zaburzenia lękowo-depresyjne a planowanie ciąży

Witam.Mam 34 lata.Od 4 lat przyjmuję sulpiryd 200mg jeden raz dziennie.Stwierdzono zaburzenia lękowo depresyjne.Mam nieregularne miesiączki.Od 3 lat jestem w związku z partnerem.Bardzo chcemy mieć dziecko.Moje pytanie zatem jest następujące.Czy mając nieregularne miesiączki możliwe jest zajście w ciążę? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że powinnam odstawić ten lek i będę do tego dążyć.Chcę jednak wiedzieć czy są jakieś szanse?

Witam,

nieregularne miesiączki dość często występują u kobiet zażywających sulpiryd- zalecałbym wykonanie badania poziomu prolaktyny we krwi (sulpiryd wpływa na podwyższony jej poziom- co może być powodem nieregularnych krwawień).
W sytuacji planowania ciąży doradzałbym odstawienie leku na czas zapłodnienia, preferowane byłoby uniknięcie zażywania leków w pierwszym trymestrze ciąży lub w razie potrzeby- zmiana na bezpieczniejszy preparat.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectruml