Zaburzenia miesiączkowania a stosowanie tamponów

Witam, Mam 8 dzień cyklu, zaniepokoiły mnie pewne objawy. 1 dnia krwawienie było normalne, a w kolejne dni do 5 - słabe. 6 dnia pojawił się ból podbrzusza charakterystyczny dla miesiączki. Krwawienie minimalne. 7 dnia zaczęłam intensywnie krwawić plus pojawiły się skrzepy krwi w dużej ilości i tak jest do dzisiaj. Mógł wpłynąć na to fakt, że po raz pierwszy przez wszystkie dni miesiączki stosowałam tampony (poza nocami- wtedy podpaska) a teraz po odstawieniu tamponów to wszystko schodzi ?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej mało prawdopodobne. Jeżeli krwawienie nadal się utrzymuje Proszę zgłosić się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.