Zaburzenia widzenia po operacji wszczepienia zastawki mózgowo-rdzeniowej

Witam, Jestem po operacji wszczepienia zastawki mózgowo rdzeniowej ponieważ wcześniejsza została uszkodzona. Miałem wcześniej zaburzenia widzenia ponieważ ciśnienie w głowie było wysokie. Stwierdzono stazę oczną. Lewe oko już się zregenerowało natomiast prawe tylko częściowo (poprawia się stopniowo). Czy te zmiany są odwracalne?Obecnie prawym okiem ciężko mi się czyta i odczuwam dyskomfort.

Nie wiem jaki czas upłynął od operacji wszczepienia zastawki tej drugiej. Jeżeli nie jest to odległy termin to istnieje szans, że w pewnym zakresie funkcja widzenia okiem prawym się polepszy. pozdrawiam JJ

świeże zmiany są odwracalne. Może się jednak zdarzyć że długo trwający obrzęk tarczy nII uszkodził trwale aksony nerwowe i część włókien nerwowych już się nie zregeneruje. kontrolne badanie jest wskazane co 1-2 miesiące potem za 6 m-cy. należy również zbadać pole widzenia neurologiczne.