Zaburzenia zachowania i emocji z ADHD na EEG u syna

Dzien dobry chcialam zapytac czy To co napisala nam nasza pani Psychiatra w skierowaniu na EEg u mojego dziecka postawila w nim odrazu diagnoze bo niewiem jak mam to rozumiec W skierowaniu na EEG pisze Zaburzenia zachowania i emocji z ADHD Dodam tylko ze w poprzednim zaswiadczeniu mielismy napisane Zaburzenia zachowania i emocji u dziecka nadpobudliwego i nadruchliwego prosze o pomoc bo niewiem co mam otym myslec Syn dostaje lek Rispolept a po badaniu EEG mam wstawic CONVULEX

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Prawidłowa diagnoza to tzw diagnoza różnicowa, wykluczenie innych zaburzeń przypominających w Waszym przypadku ADHD. Pani psychiatra pewnie podejrzewa ale badanie neurologiczne i EEG mają zapewne potwierdzić jej przypuszczenia lub wykluczyć. Powinniście również zrobić badania psychologiczne, uwzględnić opinię o zachowaniu dziecka ze szkoły i jeśli są one spójne i każdy ma podobne podejrzenia to można mówić o ADHD. Należy sprawdzić też hormony tarczycy, pasożyty, trzeci migdał oraz wykonać badanie słuchu.