Zaburzenia zachowania i emocji u dziecka nadruchliwego

Witam dzis Lekarz Psychiatra Dzieciecy wystail na zaswiadczenie dla synka w zaswiadczeniu jest napisane ZABURZENIA ZACHOWANIA I EMOCJI U DZIECKA NADRUCHLIWEGO czy mogla bym prosic o wytlumaczenie mi tego i czy dobrze rozumiem ze to jest ADHD Z ADD czy nie bo juz niewiem jak to rozumiec

Witam,
ADHD jest odrębnym zespołem zaburzeń,połaczonym z deficytami mózgowymi,więc nie wiemy,czy lekarz to badał,czy też wymyślił samodzielnie sformułowanie,o którym wspominasz/bo takiego w klasyfikacji nie ma/,albo nie diagnozuje się u dzieci poniżej okresu dojrzewania.Zachęcałabym do sporządzenia badań w poradni psychologicznej dla dzieci/jeżeli jest małe-w ośrodku wczesnej interwencji/.
Pozdrawiam i proszę się na zapas nie martwić,Nie pisze pani bowiem kiedy i jakie niepokojące zachowania pojawiły się u dziecka,a to ma znaczenie b.duże.

Witam. W 1994 roku termin ADHD ( Attention Deficit Hyperactivity Disorder)
w klasyfikacji DSM-IV zastąpił używaną wcześniej definicję ADD (Attention Deficit Disorder – ‘syndrom izolowanego zaburzenia deficytu uwagi’), choć w ostatnim czasie określenie ADD ponownie funkcjonuje coraz częściej (w terminologii medycznej wykorzystuje się przeważnie określenie: „ADHD z dominującym brakiem koncentracji uwagi”). ADD to termin stosowany do opisu osób, które cierpią na deficyt koncentracji uwagi bez zachowań nadpobudliwych i impulsywnych. „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi” (ADHD) to oficjalna nazwa używana przez American Psychiatric Association i obejmująca zachowania nadpobudliwe, impulsywne i / lub cechujące się dużą nieuwagą."
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/