Zaburzenie miesiączkowania a podejrzenie ciąży

Witam! 20 lutego zaczęłam plamić, a 27 lutego dostałam miesiączkę, skończyła mi się 4 marca. Od 15 listopada do 5 marca nie miałam żadnego stosunku. 5 marca współżyłam. Do kolejnego współżycia doszło 7 marca. 13 marca znowu dostałam miesiączkę i trwała do 18 marca. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Dodam, że dzisiaj byłam u ginekologa i miałam USG dopochwowe i nic nie wykazało.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Niestety nie umiem powiedzieć, czy jest możliwość, że jest Pani w ciąży. Te krwawienia raczej wykluczałyby taką możliwość. Świadczyłyby raczej o jakichś zaburzeniach hormonalnych a nie o ciąży. Niemniej jednak jeśli dodatkowo te stosunki były niezabezpieczone, to dla całkowitej pewności proszę wykonać test ciążowy po 10-14 dniach od ostatniego współżycia. Wtedy wszystko się wyjaśni. Pozdrawiam!