Zaburzone trawienie i ucisk w klatce a leczenie glistnicy

Witam, od miesiąca leczę glistnicę, objawy książkowe od kilku miesięcy, wizyty u wielu specjalistów, a wszystkie badania w normie (jedynie hormony lekko zachwiane). Leczenie: 1xZentel (po nim biegunka), po kilku dniach Vermox 3 dni2x2 (po nim poprawa niemal 100% do następnej dawki), po 2 tyg znów Vermox i nawrót objawów (może przez wydzielanie toksyn), a po tygodniu znowu 1x Zentel. Jednak wciąż zaburzone trawienie, ucisk w klatce. W kale juz nie ma jaj, a EOS 2%. Czy to jednak nie pasozyt?

Aleksander Ropielewski

Z opisu nie wynika jednoznacznie jakie objawy Pani towarzyszą. Dyskomfort w nadbrzuszu może wynikać ze stosowanego leczenia. Wyniki badań nie sugerują infekcji pasożytniczej. W tej sytuacji ponownie wykonałbym badanie kału za kilka tygodni, aby ocenić skuteczność leczenia.