Zaciśnięcie krtani przy kontakcie z papryką

Witam. Kuzyn włozyl do mikrofalowki miseczke czerwonych papryczek. Ja wchodzac do kuchni po chwili dostalam bardzo silnego kaszlu,z nosa zaczela mi tryskac przezroczysta wydzielina,oczy lzawic. Gdy kaszel minął czułam zacisnieta krtan i bol glowy,zacisniecie krtani ustapilo gdy napiłam sie zimnej wody. Nie jestem uczulona na papryczke. W kuchni przebywało 5 osób,zadna nie miala takich objawów. Co to mogło byc??

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Proponuję wizytę u lekarza alergologa celem diagnozy ewentualnej alergii.
z poważaniem
lek. Michał Kurek