Czy linie pod oczami to może być reakcja alergiczna?

Witam. Mniej więcej od miesiąca zaczęłam mieć jakieś dziwne linie pod oczami(wyglądają troche jak zmarszczki ale są suche i łuszczą się. Mam 18 lat i wątpię żebym już teraz zaczęła się starzeć. Czy to może być reakcja alergiczna? Ostatnio(miesiąc temu) użyłam kremu pod oczy ale go odstawiłam gdy skóra pod oczami zrobiła się czerwona. Czy mogę coś zrobić by spłycić te linie( maści, kremy cokolwiek) czy mam udać skę do dermatologa? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć