Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczerwienienia skóry po mikrodermabrazji i peelingu glikolowym

Witam, podobnie jak koleżanka opisała na forum kosmetyczka wykonała mi mikrodermabrazję a bezpośrednio po niej peeling glikolowy. Efekty były opłakalne, po 6 tygodniowym leczeniu dermatologicznym jest w miarę dobrze, pozostały zaczerwienienia, stosuję filtr 50. Mam pytanie - wcześniej stosowałam 2 razy w miesiącu peeling migdałowy- czy mogę w obecnej sytuacji powrócic do tych zabiegów? Obawiam się żeby zaczerwienienia się nie pogłebiły, proszę o radę. Monika
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Specyfika zabiegów estetycznych

Nie wiem gdzie ma Pani w planie wykonanie kolejnego peelingu. Jezeli u lekarza - prosze isc na konsultacje - jezeli beda przeciwskazania, odpowiedziany lekarz zabiegu nie wykona. Przypadek przez Pania przytoczony to kolejny przykład niepowodzenia wynikajacego z tego, że osoby nieuprawnione zabieraja sie do zabiegów inwazyjnych. Mam nadzieję ze gdy zaplanuje Pani powiekszanie ust albo zabieg z uzyciem toksyny boulinowej zgłosi się Pani do lekarza medycyny estretycznej a nie do kosmetyczki. Prosze tylko pamietać,że tytułu lekarz medycyny estetycznej moga uzywać lekarze, którzy kończą studa podypomowe w tym zakresie a nie kilka kursów. Zycze udanych wyborów. W Katowicach polecam dr. Katarzyne Skwara-Guzikowską. W Warszawie zapraszam do mnie na Opaczewską.
Pozdrawiam Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Niestety peeling glikolowy pomimo swoich zalet jest czasem nieprzewidywalny, osobiście stosując go polecam przygotowanie skóry kremem o jego niskiej zawartości procentowej np glikoA.
Jeśli chce Pani wrócić do peelingu migdałowego proszę najpierw kupić krem 5% z kw migdałowym np Pharmacris lub clarena i przygotowac nim buzię do zabiegu,bez przygotowań zapraszam na peeling ferulowy jest bezpieczny i przewidywalny. Oczywiście fotoochrona zawsze obowiazuje.Pozdrawiam.
MK.

0

Zapraszam na konsultację, obejrzę zaczerwienienia i doradzę zabiegi jakie może Pani wykonać, ale najlepiej jest obejrzeć skórę , by cokolwiek móc doradzić. Z peelingiem może być różnie jeśli skóra jeszcze jest podrażniona.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy