Zaczerwienienie i swędzenie skóry w zgięciach łokci oraz bóle stawów

Witam. Moja mama (55l.) od pewnego czasu ma dziwne objawy. Zaczerwienione zagięcia rąk w łokciach, które swędzą. Trudno powiedzieć czy wiąże się z tym również ból stawów, który również od pewnego czasu u niej występuje. Jakie mogą być powody, jak leczyć lub do jakiego lekarza się udać? Prosimy o fachową poradę, gdyż od dłuższego czasu nic się nie polepsza. Zaczerwienienia przypominają potówki jak u niemowląt. Czy może być to powód ukąszenia kleszcza? (nie znalazła żadnego ukąszenia)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wysypka w okolicach stawów i ból stawów mogą nasuwać podejrzenie choroby reumatologicznej. Konieczna jest konsultacja z lekarzem rodzinnym, który oceni wskazania do dalszej diagnostyki reumatologicznej.