Zaczerwienienie, opóźnienie menstruacji - czy to infekcja?

Witam! Mam 16 lat, ostatnio zauważyłam zaczerwienienie w okolicy sromu, pojawił się także świąd, pieczenie oraz upławy. Ponadto zaczęła mi się spóźniać miesiączka, powinnam dostać jakiś miesiąc temu. Boję się iść do ginekologa, mama powiedziała żebym jeszcze trochę poczekała lecz dość mnie to niepokoi. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą lub bakteryjną pochwy. Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnego badania mikrobiologicznego. Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Wydaje się, że obecny stan zapalny mógł wpłynąć na przebieg cyklu miesięcznego.
Dolegliwości mogą nie ustąpić bez zastosowania leczenia.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem możliwie szybko, postawa wyczekująca może okazać się bezcelowa.

Redakcja abcZdrowie.pl