Dlaczego po leczeniu infekcji grzybiczej mam zielone upławy?

Witam, mam 30 lat, tydzień temu zaczęła mnie swędzieć pochwa, wybrałam się do lekarza ginekologa, dostałam globulki (6) na grzybicę. Objawy ustąpiły na 2 dni pod koniec leczenia a teraz znowu objawy powróciły. Po terapii lekiem przeciwgrzybiczym zaczęłam brać tabletki dopochwowo na przywrócenie właściwego pH w pochwie. Czy te objawy mogły powrócić przez te tabletki? Teraz dodatkowo jeszcze mam upławy koloru zielonego o nieprzyjemnym zapachu. Co mam zrobić? Czy lekarz przypisał mi właściwe leki, skoro objawy powróciły?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Preparaty zapewniające prawidłowe pH środowiska pochwy, nie powinny powodować rozwoju infekcji.
Odpowiednie pH jest ważne dla zachowania prawidłowej równowagi mikrobiologicznej.

Być może opisane dolegliwości mogą sugerować współwystępującą infekcję bakteryjną. W takiej sytuacji zlecone leczenie mogło nie zadziałać skutecznie na infekcję bakteryjną.
Aby rozpoznać dokładną przyczyną dolegliwości wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego oraz badania mikrobiologicznego. Badanie mikrobiologiczne pozwoli dokładnie określić przyczynę zakażenia i zastosować najbardziej skuteczne leczenie.
Proponuję skosnultować problem z ginekologiem i wykonać badanie mikrobiologiczne.

Redakcja abcZdrowie.pl