Czy infekcja może powrócić po stosunku?

Witam! Mam 27 lat. Niedawno przeszłam infekcje pochwy. Miałam takie objawy jak świąd, upławy oraz pieczenie i ból okolic intymnych. Lekarz ginekolog przepisał mi globulki dopochwowe oraz antybiotyk, który poprawił mój stan zdrowia. Teraz po wizycie kontrolnej dostałam dodatkowo tabletki dopochwowe na odbudowanie flory bakteryjnej. Miałam takie objawy pierwszy raz w życiu. Lekarz dokładnie nie określił jaki to rodzaj bakterii wywołał to zakażenie. Chciałam zapytać czy takie objawy mogą wkrótce powrócić. Czy można temu zapobiegać? Aby objawy nie powróciły ponownie? Jestem osobą aktywną seksualnie i boję się, że przy nastopnym stosunku może dojść do powrotu choroby...

Witam serdecznie!

Lek, które Pani otrzymała od ginekologa pozwolą na przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.Ta prawidłowa flora bakteryjna pochwy jest bardzo ważna ponieważ  chroni  każdą kobietę przed infekcjami pochwy.

Aby zapobiegać takim infekcjom należy dbać o higienę intymną. Zwłaszcza podczas miesiączki jest to bardzo ważne. Proponuje bawełniana bieliznę.

Często infekcje pochwy pojawiają się po stosowaniu ogólnoustrojowym antybiotyku.

Pozdrawiam