Zaczerwienienie skóry pod napletkiem u 20-latka

20lat, czy czerwona skóra pod napletkiem oraz różowo czerwony żołądź (umiarkowanie) jest infekcją/grzybicą którą można sprobowac leczyć przed wizytą u dermatologa ? aktualnie nie mam mozliwosci isc do lekarza. brak bólu czy pieczenia, uzyłem szarego mydła do przemycia, czy woda utleniona i rivanal zdezynfekuja bakterie ? czy nie zaszkodzą ? i jakim kremem nawilżać te miejsca ? może być zwykły nawilżający do ciała ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinien Pan udać się do specjalisty dermatologa lub urologa. Do tego czasu może Pan używać clotrimazol maść oraz przemywać zmiany Borasolem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, jeśli ma Pan objawy infekcji, powinien Pan niezwłocznie skonsultować sie z lekarzem. Prosze nie stosowac kremów nawilżających,które moga sprzyjać rozwojowi zakażenia. Pozdrawiam.