Zaczerwienienie skóry twarzy i klatki piersiowej po stosunku

Witam. U mojego nowego partnera, dwa dni po kontakcie ze mna :) wystapily naraz dwa objawy: zaczerwienie skory twarzy i klatki piersiowej oraz przesuszenie skory czlonka. Po 4 dniach zaczerwienie oslablo a z napletka zeszla cienka warstwa naskorka. Czy przyczyna moze byc na tle alergicznym (jakis moj kosmetyk) czy inna? Ostatnio nie mialam innych partnerow, ale korzystalam czesto z basenu. Dodam tylko ze ja nie mam zadnych niepokojacych objawow oraz ze uzywalismy prezerwatywy.

Trudno jest ocenić nie mając bliższych szczegółów dotyczących zaczerwienienia na twarzy i klatce piersiowej. Rozmiar, wygląd, zasięg. Bez zdjęcia trudno ocenić czy zmiany miały charakter alergiczny. Należy się też zastanowić czy partner nie jest uczulony na lateks lub inny materiał użyty w prezerwatywie.