Zaczerwieniona i swędząca skóra twarzy, szyi oraz pleców po kąpieli

Dzień dobry często zaczerwienia mi się skóra w okolicy szyi i na twarzy a także na plecach i mam odczucie gorąca w tych miejscach i swędzenia zawsze dzieje się to po kąpieli po wytarciu ręcznikiem lub po podrapaniu dodatkowo kiedy się podrapię po plecach czy ramionach to ślady po palcach są nabrzmiałe po kilkunastu minutach to znika co to może być?

Tak miewają alergicy z wrażliwą skorą,bo po ciepłej kąpieli rozszerzają się naczynia krwionośne.Proponuję wykonac testy w kierunku alergii,a na codzień stosowac emolinty do 5 min po kąpieli do suchej ,wrażliwej skóry z apteki