Zaczerwieniona moszna i penis

 Od jakiegoś czasu mam zaczerwienioną mosznę jak i penisa. Byłem u dermatologa, zapisał on mi lek przeciwgrzybiczy oraz maść zawierającą steryd oraz antybiotyk. Stosowałem maść przez 2 tygodnie a jedna tabletkę na tydzień też przez 2 tyg. Jednak żadnej poprawy nie widzę. Nie swędzi mnie nic, jednak niepokoi mnie to zaczerwienienie. Bardzo proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety jeżeli zalecone leczenie nie przyniosło efektów, jest możliwe że przyczyna dolegliwości jest inna niż początkowo zakładana. Po takim okresie czasu powinna być jednak poprawa. Wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego leczenie i prawdopodobnie weryfikacja farmakoterapii.
Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie, a nie jest prowadzone równoczesne leczenie Partnerki może to być przyczyna braku poprawy.

Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadzał Pan nowych preparatów- kosmetyków, środków czystości, proszku do prania, prezerwatyw .Być może objawy są spowodowane reakcją uczuleniową.

Pozdrawiam.