Zaczerwieniona, poraniona i sucha skóra wokół ust

Witam, chcialabym zapytac co moze byc przyczyna zaczerwienioej, poranionej i bardzo przesuszonej skory wokol ust u dziecka (5 lat). Dodam, ze w tym samym czasie w niektorych miejscach na ciele pojawily sie suche, czerwone plamki, ktore powoli znikaja po posmarowaniu kremem Elave. Usteczka smaruje corce wazelina ale nic to nie daje, mam wrecz wrazenie, ze codziennie wyglada to co raz gorzej.

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości oceny zmian skórnych nie jestem w stanie stwierdzić co jest powodem dolegliwości córki i jakie leczenie byłoby najskuteczniejsze w tej sytuacji. Jeżeli powodem jest tyko wysuszenie skóry i łuszczenie to alantan krem lub wazelina powinny pomóc.

Bez obejrzenia zmian ciężko doradzić, ale proszę zaobserwować czy dziecko na dworze jak jest czy nie oblizuje ust?Proszę skonsultować sie u lekarza dermatologa.