Oblizywanie skóry wokół ust przez 5-latka

WITAM MOJ 5 LETNI SYN CALY CZAS SIE OBLIZUJE ,NIE POMAGAJA ZADNE KREMY BO POPROSTU JE ZLIZUJE.WOKOL UST SKORE MA CALA CZERWONA.CO MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA?

Witam. Problem proszę przede wszystkim skonsultować z lekarzem pediatrą celem wykluczenia przyczyny somatycznej problemów syna. Jeżeli powodem nie jest zdrowie fizyczne proszę rozważyć podjęcie psychoterapii rodzinnej - tego rodzaju zachowania u dzieci czasami są sposobem na rozładowywanie napięcia psychicznego, które może być wywołane napiętymi relacjami w rodzinie. Pozdrawiam.

Witam. Proszę najpierw wybrać się do pediatry. Mnie się to skojarzyło z zatkanym noskiem: dziecko które oddycha przez usta, ma je ciągle wysuszone i dlatego się oblizuje. Może to być jakaś alergia. Może też być to objaw nerwicowy - może uda się Pani zaobserwować, w jakich sytuacjach dziecko najczęściej te usta oblizuje? Jeśli lekarz wykluczy choroby,można by się było wybrać do psychologa dziecięcego. Pozdrawiam!