Zaczerwienione oko u 2-latka

Witam. Moj 2letni syn od kilku dni ma zaczerwienione oko. Na poczatku bylo tylko troszke czerwone na powiece zaraz obok rzes. Pozniej jego białko w oku zaczeło czerwieniec poczatkowo tylko od wew kacika. Na zaczerwienionej powiece powstała biała kropka jakby pryszcz i jego oczko z dnia na dzien jest coraz bardziej czerwone w srodku. Lekarz powiedział zeby czekac i samo przejdzie. Biala kropka z powieki jakby znikała natomiast oczko jest już całe czerwone w srodku. Czym to przemywac czy to przejd

Witam.
Proponuję przemywać solą fizjologiczną - jeśli nie pomoże proszę zgłosić się na kontrolną wizytę do lekarza okulisty.
Pozdrawiam