Jak pozbyć się zaczerwienienia na twarzy, zwłaszcza po umyciu?

Zaczerwienia na twarzy, zwłaszcza po umyciu Dzień dobry. Przez jakiś czas, nie jestem już w stanie powiedzieć ile to trwało - może dwa lata - po wieczornym myciu twarzy i zębów, pojawiały mi się na twarzy zaczerwienienia (okolice brody, w obrębie ust - nie przy samych ustach). Działo się to tylko przy wieczornym myciu, zaczerwienienia były wyraziste i piekące ale całkowicie znikały po około 20, może 30 sekundach, dlatego nie drążyłem tematu. Około miesiąc temu kupiłem olejek kokosowy ale chciałem go użyć w trochę innym celu. Na nosie mam sporo czerwonych plamek, takich blizn po pryszczach i krostach a oprócz tego czarne kropki, takie same kropki mam też w okolicach nosa na policzkach i też lekko zaczerwienioną tam skórę. Podobno olejek kokosowy jest dobry na takie rzeczy dlatego go użyłem. Najpierw przemywałem skórę ciepłą wodą a później wmasowywałem olejek. Po pierwszym użyciu zmyłem twarz po około trzech godzinach. Wydawało mi się że skóra jest jakby minimalnie bledsza tam gdzie była czerwona. Na drugi dzień chyba popełniłem błąd bo nie zmyłem twarzy na noc, myślałem że efekt będzie lepszy. I na następny dzień efekt był odwrotny - twarz była bardziej czerwona, w wielu miejscach i po myciu bardzo piekąca, zdecydowanie bardziej niż wtedy co opisałem na początku. I nie znikało to całkowicie, utrzymywało się w dalszej części dnia choć w mniejszym stopniu. Używałem kremu nivea by załagodzić i w części się to udawało. Postanowiłem też wrócić do tego olejku, po prostu zmywać go po dwóch/trzech godzinach. Następnie wyglądało to tak że skóra po myciu robiła się w niektórych miejscach bardziej czerwona ale nie piekła, natomiast lekkie zaczerwienie występowały cały czas ale już nie w tak wielu miejscach więc wydawało mi się że idzie to w dobrym kierunku. Aż tu nagle dzisiaj znów tych zaczerwienień jest dużo więcej i utrzymują się w ciągu dnia, zwłaszcza widać to na nosie, czole, czy w okolicach brody. Co ciekawe od kilku tygodni zauważyłem także że podczas ścinania włosów na głowie, z boku głowy oraz z tyłu pojawiają się duże plamy czerwone po użyciu maszynki do strzyżenia, one znikają jednak kiedyś się nie pojawiały. Trochę to zagmatwane, nie wiem co o tym myśleć czy ten olejek kokosowy jest winny pogorszenia sprawy, czy też nie... Też nie jestem już pewny czy te zaczerwienienia na twarzy po każdym myciu nie pojawiły się już przed pierwszym użyciem olejku. To było miesiąc temu.. Co zrobić by się tego pozbyć?

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę opis problemu może on być nasilony z powodu nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Polecam bezpośrednią wizytę u kosmetologa, ponieważ bez obejrzenia skóry na żywo nie jestem w stanie podpowiedzieć, jakie produkty są potrzebne do wyprowadzenia skóry.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska