Co oznaczają te czerwone pory?

Zaczerwieniony nos oraz punktowo czerwone pory również na nosie które wyglądają jak małe pryszczyki ale nie są wypukłe. Dłuższy czas temu używałem plastry na wągry i nie wiem czy są one temu winne. Bardziej czerwone a raczej po prostu ciemniejsze są skrzydełka nosa oraz ich okolice, dodatkowo na skrzydełkach występują pojedyncze "pajączki". O twarz dbam używając żelu do mycia oraz stosuje głęboko oczyszczającą maseczkę peel-of marki self project z glinką kaolin raz ekstraktem z nasion konopii. Od niedawna używam maseczki na zaczerwienienia marki nacomi ale ona jedynie powoduje na miejscu jej nałożenia zaczerwienienia i czerwone punktu takie jak wcześniej opisane. Skutki użycia maseczki znikają po około 3 godzinach a następnego dnia faktycznie na krótki moment zaczerwienienia na nosie są mniejsze i bardziej widać czerwone punkty(w moich domysłach pory). Opisałem to jak najlepiej potrafię. Gdybym mógł to dołączyłbym zdjęcia ale nie ma tutaj takiej opcji. Dodam jeszcze że jestem chłopakiem i mam 19 lat

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl