Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak usunąć te zmiany skórne?

Witam, moim problemem są bardzo rozszerzone pory na nosie i wągry. Po wyciskaniu pozostało mi dużo dziurek na nosie, których nawet makijażem nie da się zamaskować (oraz dalej pozostałe wągry, które pomimo dokładnej pielęgnacji: żelami, glinkami czy peelingami nie chcą zniknąć). Czy jest szansa usunięcia tych dziurek po wągrach tak jak usuwa się blizny po trądziku, czy zaliczają się do rozszerzonych porów, które nie można nigdy usunąć? Zastanawiam się nad laserem CO2, czy jest to sposób na "zarośnięcie" się dziurek na nosie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Dzień dobry, niestety bez możliwości zobaczenia Pani problemu na żywo, nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, która metoda będzie najodpowiedniejsza. Oczyszczenie skóry oraz obkurczenie porów można uzyskać odpowiednio dobraną serią zabiegów gabinetowych. Pomocne okazać się mogą regularne zabiegi peelingów chemicznych, jak również zabiegi z wykorzystaniem frakcyjnego lasera ablacyjnego CO2. Warto uwzględnić w swojej pielęgnacji domowej kosmetyki zawierające substancje aktywne, działające oczyszczająco i obkurczająco na pory skóry - kwas salicylowy, migdałowy, azelainowy, retinol. Ponadto nie zalecam manualnego wyciskania zmian na skórze. Istnieją procedury, które pomagają rozwiązać problem zanieczyszczonych porów, bez pozostawiania po sobie nieestetycznych pamiątek. W przypadku zaskórników otwartych ("wągrów") dobrze sprawdza się zabieg laserowego peelingu węglowego. Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja specjalistyczna, podczas której zostanie dobrana najodpowiedniejsza dla Pani problemu pielęgnacja. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy