Zadrapanie na nadgarstku

Witam. Kilka dni temu pojawiło się na moim nadgarstku małe zadrapanie. Nie mam pojęcia kiedy, jak i gdzie to się stało, ale rano obudziło mnie straszne swędzenie wokół rany. Cały czas wygląda tak samo, rana jest wokół opuchnięta i nie przestaje swędzieć. Rano sączyła się z niej ropa. Czy jest się czym martwić? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę zdezynfekować ranę i założyć jałowy opatrunek, zmieniać go codziennie i przemywać ranę, w razie problemów z gojeniem pokazać zmianę lekarzowi.
Pozdrawiam