Zagęszczenia przysercowo w dolnym polu płuca prawego

Proszę o wyjasnienie rtg płuc wydatniejszy rysunek zrębu płuc zageszczenia przysercowo w dolnym polu płuca prawego odwnekowe -zapalne?zwłonienia? pozostałe w normie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z opisem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego, ponieważ przy interpretacji opisu ważna jest możliwość oceny stanu klinicznego. Opisywane zmiany mogą sugerować obecność zapalenia płuc, mogą też być zmianami pozapalnymi po zapaleniu płuc w przeszłości.