Zagięcie naczynia żylnego i zaburzenia krążenia

Witam! Mam 27 lat i jestem kobietą. Mieszkam za granicą, ale dwa tygodnie temu byłam w Polsce i zrobiłam sobie badanie rezonans magnetyczny, tak sama dla własnego spokoju. Czasem tylko przy większym zdenerwowaniu odczuwam kłucia w różnych częściach głowy. Niestety czas oczekiwania na wynik był dłuższy niż mój pobyt w Polsce, więc poprosiłam o przesłanie wyników za granice. Dziś odebrałam wynik i jestem zaniepokojona, ponieważ wynik badania brzmi tak: Zmian patologicznych w strukturach mózgowia w wykonanym badaniu nie uwidoczniono. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny, położony pośrodkowo. Zewnątrzmózgowo, przy tylnej ścianie oczodołu prawego układa się kulistego kształtu struktura o średnicy 4mm, wzmacniająca się po kontraście, odpowiadająca zagięciu pod kątem ostrym jednego z naczyń żylnych przebiegających na powierzchni przedniego bieguna płata skroniowego. Proszę o zinterpretowanie tego opisu, bo nie za bardzo wiem czy jest to coś poważnego. Pozdrawiam!

Witam! Opisane zagięcie naczynia żylnego i zaburzenia krążenia, które najprawdopodobniej się z tym wiążą, mogą odpowiadać za bóle głowy zwłaszcza okolicy skroniowej prawej. Zaburzenia krążenia będące wynikiem ostrego zagięcia naczynia mogą prowadzić do powstania zakrzepicy tej żyły, co może grozić poważnymi konsekwencjami dla zdrowia a nawet zagrażać życiu. Konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna. Pozdrawiam