Zakażenie grzybicze penisa

Witam, prawdopodobnie zaraziłem się i mam grzybice prącia. Dolegliwości na to wskazują - mam na żołędziu czerwone krostki i na napletku oraz często oddaję mocz. Podczas stosunku stosowałem prezerwatywę, lecz zaraziłem się. Co mam zrobić i do jakiego lekarza mam się zwrócić o pomoc. Proszę o szybką radę.

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować kilka przyczyn. Stan zapalny dotyczy prącia, jednakże częstomocz może sugerować również zakażenie dróg moczowych. Opisywane objawy mogą być spowodowane jednym lub kilkoma patogenami. Niestety na podstawie krótkiego opisu zmian nie jest możliwe określenie dokładnej przyczyny zmian. Proponuję zgłosić się do dermatologa-wenerologa lub urologa (w zależności od dostępności) w celu uzupełnienia wywiadu chorobowego, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!