Zakażenie grzybicze penisa - skąd się bierze?

Witam! Mam problem, ponieważ po każdym kontakcie oralnym z moją partnerką zauważam u siebie zaczerwienienie żołędzia. Stosuje Klotrimazol i problem znika. Aczkolwiek interesuje mnie w jaki sposób może się wyleczyć partnerka? Gdzie to zakażenie grzybicze się u niej znajduje? Miała robioną cytologię i w pochwie żadnych zmian grzybiczych nie ma. Z resztą i tak kontakt płciowy jest w zabezpieczeniu. Tylko przy miłości oralnej prezerwatywa nie jest używana i później właśnie pojawiają się u mnie takie problemy jak opisałem. Mi pomaga zwykła maść, tylko że za każdym kolejnym razem problem się powtarza i bardzo chciałbym się dowiedzieć jak z tym problemem ma sobie poradzić moja partnerka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Łukasz

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W warunkach fizjologicznych drożdżaki bytują na powierzchni skóry czy błon śluzowych u większości ludzi. Naturalna flora bakteryjna i mechanizmy odpornościowe hamują nadmierny rozwój grzybów.
Kiedy dojdzie do przełamania tych mechanizmów lub też przeniesienia ich od partnera wówczas dochodzi do nadmiernego namnożenia drożdżaków a następnie do zapalenia.

Ogniskiem infekcji może być także jama ustna. Warto zbadać jamę ustną i gardło partnerki pod tym kątem. W celu wyleczenia wskazane byłoby zastosowanie leków przeciwgrzybiczych doustnych.

Proponuję Panu aby dbając o higienę intymną stosował Pan płyny do higieny intymnej dla kobiet. Zapewni to odpowiednie pH dla skóry, pożyteczną florę bakteryjną i zapobiegnie podrażnieniom.

Proponuję również skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl