Przewlekłe zapalenie grzybicze żołędzi prącia - jak wyleczyć?

Witam! Czy jeśli stan zapalny żołędzi utrzymuje się kilka lat to jest to wtedy stan przewlekły? Leczenie takie stanu jest zawsze trudne? Charakteryzuje się poprawą i nawrotem? Stosuję od dwóch miesięcy krem Klotrimazol na dzień po dokładnym umyciu i osuszeniu. Czuję i widzę, że choroba jest wrażliwa na ten lek, ale nie działa w pełni skutecznie, tylko podleczą. Nie wiem czy antybiotyk docelowy po badaniu mikrobiologicznym może zadziałać szybciej, czy mogę stosować Klotrimazol dalej? Bardzo wdzięczny byłbym za jakiekolwiek sugestie, z góry dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy!

O zapaleniu przewlekłym zazwyczaj mówi się gdy proces zapalny trwa min. 6 miesięcy.
W Pana przypadku wskazane jest wykonanie badania dermatologicznego a także badania mikrobiologicznego (preparat bezpośredni i posiew) w celu dokładnego stwierdzenia przyczyny dolegliwości. Leczenie nawracających infekcji grzybiczych opiera się na stosowaniu preparatów doustnych o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Zazwyczaj wyleczenie nie jest trudne. Jeśli jednak problem nawraca pomimo odpowiedniego leczenia wówczas należy zastanowić się czy nie istnieją choroby towarzyszące, które mogą sprzyjać zakażeniom grzybiczym narządów płciowych (np cukrzyca).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Grzybicze przewlekłe zapalenie jądra

Witam , ból jądra skłonił mnie do wizyty u urologa , usg jąder , pęcherza , nerek, wszystko ok , zbadał prostate palcem przez odbyt , badanie było bolesne i po badaniu też , stwierdził zapalenie prostaty (nie bakteryjne) Bactrim Forte ,Diclofenac i Dalfaz uno , po 10 dniach przeszło na tydzień i znow to samo ból lewego jądra , czy to przewlekle zapalenie , moze grzybicze ? jak sie pozbyc tego bolu jadra , czasami zaboli odbyt i podbrzusze jadro nie jest powiekszone. poprostu czuje bole w nim
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Radzę ponownie udać się na kontrolne badanie do urologa. Być może początkowe leczenie nie było skuteczne i wskazane będzie włączenie innego typu leku (np. innego typu antybiotyku, może dodatkowo ogólne badanie moczu). Skoro nie ma zmian w zakresie skóry i błon śluzowych to raczej nie jest zakażenie grzybicze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Objawy zapalenia prącia, napletka i żołędzi

Witam, mam 28 lat. Od niedawna mam problem z penisem, a mianowicie z napletkiem pojawiły się rozstępy przy naciąganiu pieczę i są koloru ciemnoczerwonego. Ból jest znośny i na żołędziu są czerwone plamki i swędzi. Zaczęło się to jak wyszedłem ze szpitala, miałem złamaną nogę, Nie miałem możliwości częstego mycia, potem w domu miałem biały nalot pod napletkiem, po umyciu były te czerwone plamki i rozstępy. Od tej pory nie mogę się tego pozbyć, kremy nie pomagają, maść z nagietka też nic, krem sudocrem też nic. Może to grzybica. Proszę o radę.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam, sytuacja którą Pan opisuje może mieć różną etiologie, bakteryjną, wirusową czy też właśnie grzybiczą. Objawy zapalenia prącia, napletka i żołędzi mogą obejmować: zaczerwienienie skóry, obecność białawej, wyniosłej plamki, obecność pęcherzyków, sączenie wydzieliny, ból, swędzenie, itp. Warto wspomnieć, że nawet gdy nie doskwiera ból, ale obecna jest niepokojąca zmiana, zawsze trzeba udać się do lekarza. Długo nieleczone zapalenie prącia, napletka i żołędzi może skutkować marskością prącia lub zniekształceniem cewki moczowej, co może utrudnić oddawanie moczu. Na szczęście są to rzadkie i bardzo zaniedbane przypadki. Rozpoznanie zapalenia prącia, napletka i żołędzi jest stawiane przez lekarza na podstawie wywiadu i badania lekarskiego, czasem stosowane są badania dodatkowe – posiew bądź oznaczenie poziomu przeciwciał we krwi (np. w przypadku kiły). Leczenie jest zależnie od rozpoznanej przez lekarza przyczyny. Mogą to być leki stosowane miejscowo, np. maści antybiotykowe bądź doustnie. Nieraz leczenie jest wyłącznie przyczynowe. Nie mogę w 100% stwierdzić u Pana infekcji grzybiczej, jednak w tym przypadku z dużą dozą prawdopodobieństwa można takową założyć. Jak wcześniej była mowa najlepiej jest udać się do lekarza dermatologa - wenerologa, który po badaniu przepisze Panu odpowiednią maść do schorzenia ewentualnie leki w innej postaci, które zniwelują zapalenie. Podczas leczenia ważne jest aby należycie dbać o higienę intymną poprzez częste mycie żołędzia oraz zakładanie bawełnianej bielizny. Pobyt w szpitalu i brak możliwości prowadzenia odpowiedniej higieny tak jak Pan zauważył mógł być czynnikiem pośrednio wywołującym stan zapalny. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza a wszystko wróci do normy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty