Zakażenie po laparoskopii

Jestem po laparoskopii.operacja odbyła się 12.02.14, miałam 3 rany na podbrzuszu i jedną w pępku.gojenie było dość trudne, wdało się zakażenie, ale już w marcu było ok.rany zbladły do koloru jasno czerwonego (są widoczne). od wczoraj boli mnie blizna w pępku a reszta swędzi.nie jakoś mocno,ale odczuwalnie (nie mogę spać na brzuchu).Czy jest szansa,że te blizny jeszcze zblakną czy zostaną na tym etapie?czy to normalne,że po 4 miesiącach od laparoskopii znowu blizny dokuczają? Dziękuje za odpowied

Witam. Gojenie to rzecz indywidualna. Dopóki blizna jest czerwona masowanie da efekty i należy je kontynuować - proponował bym contratubex lub droższy bliznasil.