Zakrzep żyły centralnej siatkówki oka

U mojego męża (36 lat) w dniu 27 marca br. rozpoznano zakrzep żyły centralnej siatkówki oka prawego bez obrzęku plamki. Mąż 2 dni wcześniej stracił ostrość widzenia (OP = 0,3). Czytaliśmy, że ważna jest szybka reakcja i właściwe leczenie. Mężowi zalecono następujące leczenie: krople Nevanac (3x1), Acard 150 (1x1)i Clexane 60 (1x1). Czy leczenie jest właściwe? Jaka jest szansa na cofnięcie się zmian i odzyskanie wzroku? Chcemy zastosować najlepsze leczenie, zwłaszcza, że mąż jest osobą młodą.

Witam. Leczenie jest dobre. w razie braku reakcji na leczenie/ jeśli by źle widział nadal/ wskazana angiografia fluoresceinowa i w razie braku perfuzji w siatkówce leczenie laserem. Wszystko to potrwa. Leczenie może też być specjalnymi przeciwciałami antyVEGF. np Eyelea w inj. dogałkowych. W Krakowie polecam p. dr Pogrzebielskiego ul Zyblikiewicza. Pozdrawiam