Założenie fleczera na 4 tygodnie

Dziś byłam na 3 wizycie l. kanałowego, na dwóch poprzednich lekarka zatruwała mi zęba. Dzisiaj powyciągała mi nerwy z kanałów potem dwa razy trysnęła mi jakimś płynem o zapachu domestosu, kazała wypłukać i zalepiła fleczerem. Powiedziała żebym przyszła za miesiąc. Czy fleczer wytrzyma mi 4 tygodnie? Kobiety w gabinecie powiedziały że jakby wypadł to mam sie zgłosic po nowy opatrunek ale jak się ukruszy to nie. To myslicie że wytrzyma ten miesiąc?

Witam, to zależy od wielu czynników, np: jak rozległy jest ubytek, od zgryzu- czy jest prawidłowy czy nie, nawyków ale na pewno została Pani poinformowana, żeby starać się jeść drugą stroną do momentu zakończenia leczenia. Gdyby wypadł opatrunek, to rzeczywiście trzeba jak najszybciej założyć ponownie, gdyż jest to bardzo niekorzystna wręcz niepożądana sytuacja, gdyż dochodzi do ponownej infekcji kanału i tkanek przywierzchołkowych.Pozdrawiam