Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Założenie mostu na jedynkach z mocowaniem na dwójce

Jakie pytania należy zadać dentyście przed zrobieniem mostu obejmującego dwie jedynki i umocowanego na dwóch dwójkach górnych. Niektórzy dentyści mówią że można umocować most na dwójkach inni że należy umocować na dwójkach i trójkach. Czym w takiej sytuacji grozi umocowanie na samych dwójkach, które ponoć są małe. Dwójki i trójki nie były dotąd leczone i tego nie wymagają. Czy można później normalnie gryźć takimi zębami? Jakie jest ryzyko popsucia się zęba lub ropy nad zębem po założeniu mostu?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Nie można wykonać takiego mostu. Dwójki są za słabymi zębami aby przenosić siły 4 zębów. Należy pomyśleć o implantach lub włączyć do mostu trójki.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Most umocowany na górnych dwójkach uzupełniający brakujące jedynki nie będzie uzupełnieniem długoczasowym. Po pewnym czasie przeciążone dwójki ulegną rozchwianiu i trzeba je będzie usunąć. Zdecydowanie korzystniej będzie umocować most na dwójkach i trójkach. Jeśli są to zęby żywe ryzyko powstania próchnicy pod mostem jest bardzo niewielkie.

0

wszystko zależy od diagnostyki. W wiekszosci przypadków, gdy zęby sieczne boczne mają niewielka powierzchie ozebnową, często jeszcze zmniejszoną z powodu zaniku tkanki kostnej, wykonanie takiego uzupełnienia łaczy sie z duzym ryzykiem utraty także i tych ,zebów filarowych, są jednakże przypadki, jednakże niezbyt częste, w których można taki most wykonac. W takim wypadku najlepszym rozwiazaniem jest leczenie implantologiczne, które może jest bardziej kosztowne, ale pozwala na prawidłową odbudowe funkcji i kształtu łuku zębowego bez niepotrzebnej destrukcji zdrowych i żywych zębów własnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy