Założenie mostu porcelanowego po złamaniu jedynki

Witam. Złamałem górna jedynkę przy samym dziąśle.Dentysta stwierdził że korzeń jest martwy i nic się do niego nie da zrobić chyba miał racje po wyrwaniu był ciemny taki słaby... Miesiąc rana ma się goić później mostek porcelanowy ze względu na koszt. Pytanie czy taki zabieg jest: bolesny, ile wizyt może zająć, jak do tego sąsiednie zęby, czy konieczne piłowanie. Proszę o jakieś porady. Dzięki...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie poczekać na wizytę u stomatologa. Odpowiedzi na Pana pytanie można udzielić dopiero po wykonaniu badania.

Witam!

Aby założyć most porcelanowy trzeba spiłować sąsiednie zęby dochodzi wtedy do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Wykonanie takiego mostu to minimalnie 2 wizyty.
Zdecydowanie polecam leczenie implantologiczne.