Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik erekcji po jednym stosunku

Mam dość poważny problem. Nie bardzo wiem co z tym zrobić i czy to nie jest objaw jakiejś choroby. Na początku gdy rozpocząłem współżycie sexualne potrafiłem dojść nawet 8 razy w ciągu nocy. Nie miałem najmniejszych problemów żeby po erekcji za chwilę być ponownie gotowy do sexu. Teraz wszystko kończy się po jednym razie. Czy to oznaka jakiejś choroby?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Tzw. okres refrakcji jest indywidualny dla każdego mężczyzny, ale też zmienia się w ciągu życia, z wiekiem, z etapem związku, etapem życia, ogólną kondycją itp. Kilka orgazmów w niewielkich odstępach czasu (np. 8 erekcji i orgazmów jednej nocy) nie jest normą zdrowotną, którą powinien/ musi wykazywać każdy mężczyzna. Dotyczy raczej mężczyzn bardzo młodych i/ lub świadczy o bardzo namiętnym okresie w związku (najczęściej początkach związku z nową atrakcyjną partnerką), który naturalnie nie może trwać wiecznie. Zaspokojenie po pierwszym stosunku i "tylko" jeden orgazm mężczyzny nie jest niczym niepokojącym.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Zbyt mało informacji jest w poście, by cokolwiek sądzić.
Zasadniczo norma to jeden stosunek, więcej to premia dawana częściej młodym przez Naturę.
Dla uspokojenia jednak skorzystałbym ewentualnie z konsultacji znanego lekarza, dr Bojara w Lublinie (przyjmuje też w Warszawie).
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy