Przerwy między kolejnymi erekcjami

Witam,interesuje mnie pewna sprawa.Czy jest to normalne ze po kilku stosunkach lub masturbacji w krotkim okresie czasu np. 3 dni kolejną erekcje jest trudno osiągnąć nawet podczas stymulacji ręką? Jaka powinna być przewra aby kolejne erekcje były łatwe do osìągnięcia? Po jakim czasie penis jest ponownie wraźliwy na bodźce? Pozdrawiam

Dzień dobry.

Erekcja członka pojawia się podczas odczuwania podniecenia. Jeżeli podniecenia brak nie ma powodu, by stymulować się ręką po to, by pojawiła się erekcja.
Po wytrysku natomiast pojawia się okres tzw. refrakcji, czyli niewrażliwości na bodźce, który może być zróżnicowany - od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, czasem nawet do kilku dni. Zasadniczo - im organizm zdrowszy i młodszy, tym okres refrakcji krótszy.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tzw. czas refrakcji jest indywidualny i zależy od wielu czynników. Generalnie krótszy czas refrakcji (tzn. wystarczy krótka przerwa do osiągnięcia ponownej erekcji i kolejnego stosunku) jest charakterystyczny dla mężczyzn młodych, zdrowych, aktywnych fizycznie i seksualne, zdrowo się odżywiających, w udanym związku itp.
Zazwyczaj okres refrakcji wydłuża się z wiekiem i towarzyszącymi trudnościami zdrowotnymi - to naturalne.

Pozdrawiam!