Zanik kosmków jelitowych u dziecka

WITAM Dziecko ma zanik kosmków jelitowych typ 3 B,CDB1. Gastroskopia zap. żołądka,rektoskopia zap odbytnicy owrzodzenia,bez ziarniaków sarkoidalnych. Bóle brzucha i odbytu. Lekarze czekają na wynik przeciwciał na celiakie,a dziecko płacze z bólu bo nie może brać czopków salofalak 250mg-palący ból po zastosowaniu-odstawili. Czy można podać doustnie pentaze-mając uczulenie miejscowe. Czy to może być tylko celiakia,czy też ,LEŚNIEWSKI-CO ROBIĆ.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę bez nadzoru lekarza nie stosować leków. Głownym badaniem potwierdzającym celiakię jest właśnie biopsja jelita. Ważna jest reakcja na dietę bezglutenową. Czy była próba odstawienia glutenu? Czy się po niej poprawiło? Oczywiście nie można wykluczyć współistnienia kilku chorób u dziecka, bez podstaowych informacji trudno udzielić porady w ramach porady internetowej.