Zanik miesiączki i stany nerwowe

Też od jakiegoś czasu zatrzymał mi się okres, zamiast niego mam plemienia (trwa tyle ile czas trwania miesiączki tj. 4 dni). Mam stany nerwowe i to dosyć często, bez powodu wpadam w histerie i płacz. Nie mam ochoty na nic. Tylko leżę całymi dniami u siebie w pokoju i nawet z niego nie wychodzę.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Brak miesiączki może lecz nie musi mieć związku ze stanami nerwowymi. Dlatego proszę się udać do ginekologa, bo na zatrzymanie okresu mogą mieć zarówno wpływ zaburzenia hormonalne jak i stany chorobowe.
Co do nasilonej nerwowości, to ważne jest poznanie jej przyczyn. W tym celu zalecam konsultację u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.