Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik plamienia po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam mam pytanie mam 38 lat i pierwszy raz tabl. antynkoncepcyjne mialam 3 plamienia i w tym 3 dniu wzielam tabl bo myslalam ze to miesiaczka i po wzieciu tabl niemam miesiaczki niewiem czy brac te tabl
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Trochę Pani zagmatwała w opisie. Ale spróbuję pomóc. Tabletki antykoncepcyjne (DTA) hamuja naturalny cykl. Dzięki temu krwawienia wystepujące w trakcie stosowania DTA są skąpe, zdarza się, że ich wogole nie ma. W trakcie stosowania pierwszych opakowań dość często wystepują plamienia acykliczne, zdarza sie szczególnie często jeśli DTA jest "niskodawkowa" (zwartość etynyloestradiolu 20ug). Podsumowując - jeśli bierze Pani prawidlowo, nie zapomina pigułek jak najbardziej powinna Pani stosować dalej. Jedynym istotnym problemem mogłaby być niepożadana ciążą - jesli są takie obawy nalezy wykonać test ciążowy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy