Zanik porannych wzwodów a zaprzestanie masturbacji

Mam problem, czy doszukuje się problemu ? W tym roku skończę 22 lata, nie uprawiałem jeszcze seksu z partnerką, masturbowałem się dosyć często, (na początku raz w tygodniu, po jakimś czasie ( 2 lata ) raz dziennie, czasami dwa ) przez jakieś 5 lat. Zacząłem ograniczać gdy zauważyłem, że nie mam porannego wzwodu. W chwili obecnej nie masturbowałem się ponad 2 miesiące, ze względów religijnych. Czemu nie mam porannych wzwodów, czy coś mi jest ? Czy to prawda, że nieużywany narząd zanika ?

Witam,
stwierdzenie, że nieużywany narząd zanika jest fałszywy. Domyślam się, że jest Pan bardzo skupiony na obserwowaniu swojego ciała, a potencjalne nieprawidłowości budzą lęk. Lęk z kolei wywołuje reakcję w ciele, która między innymi blokuje erekcję. Domyślam się, że gdy przestanie się Pan kontrolować i sprawdzać oraz gdy pozwoli Pan sobie na rozluźnienie się, nie będzie miał Pan żadnych problemów z erekcją.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka