Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Dzień dobry!

Jest to temat do omówienia zarówno z lekarzem prowadzącym męża, jak i z seksuologiem (lekarzem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem).

Zgodnie z wiedzą medyczną, jest możliwy bezpieczny powrót do życia seksualnego osoby z kardiowerterem. Warto, aby mąż wiedział o tym, zadał lekarzowi wszystkie niepokojące go pytania, rozwiał wątpliwości.

Spadek potrzeb seksualnych dotyczy jednak także dużej grupy mężczyzn 50+, którzy nie mieli zabiegów ani operacji kardiologicznych. Może wiązać się np. ze zmianami hormonalnymi. Taką ewentualność także warto omówić z lekarzem. Być może niepotrzebnie "obwiniacie" Państwo stan kardiologiczny.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że przejście choroby ze stanem zagrożenia życia może istotnie wpływać na kondycję psychiczną człowieka, jego emocje, uczucia, sposób myślenia - aż do stanu depresyjnego. Być może doświadczenia ostatniego czasu w taki własnie sposób wpływają na męża.
Miejscem, gdzie można omówić tą kwestię jest gabinet psychoterapeuty. Tak można poruszyć także temat nadużywania alkoholu.

Pozdrawiam!

0

Problem jest skomplikowany, bez zmiany stylu życia trudno liczyć na poprawę sprawności i"ochoty" u męża. Zwłaszcza piwo jest antyafrodyzjakiem, czyli hamuje seksualność (rola lupuliny z chmielu).
Leki plus alkohol to też duży błąd.
Życzę, żeby mąż się zreflektował i zaprzestał autodestrukcyjnego postępowania, które jest także destrukcyjne dla Waszego związku.
Może dzięki cierpliwym i konsekwentnym rozmowom zdecyduje się na wizytę u specjalisty seksuologa.
Pozdrawiam Panią. JW, seksuologia.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty