Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potrzeby seksualne tylko po alkoholu

Dlaczego po alkoholu jestem bardziej pobudzona seksualnie? Gdy nie piję w ogóle nie odczuwam potrzeby kontaktu seksualnego, wręcz przeciwnie, a gdy wypiję nawet małą ilość od razu czuję dużą potrzebę bliskości i mam ochotę na stosunek. Co to oznacza?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Gdy facet nie ma ochoty na seks

Powszechnie panującym mitem jest to, że mężczyzna zawsze ma ochotę i zawsze jest w stanie uprawiać seks. Problemy hormonalne, stres, zaburzenia seksualne ? to niektóre przyczyny, które mogą powodować spadek libido. Warto pamiętać, iż nie zawsze źródło braku pociągu erotycznego przez mężczyznę jest jednoznaczne.

Dzień dobry.

Możliwe, że przyczyną opisywanego stanu rzeczy jest narzucona sobie wewnętrzna kontrola nad seksualnymi czy erotycznymi impulsami. Alkohol z kolei może tę kontrolę zmniejszać bądź niwelować, w związku z czym pod jego wpływem Pani erotyczne potrzeby jej się "wymykają".

Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej za pomocą specjalisty, dlatego sugerowałbym konsultację psychologiczną bądź seksuologiczną.

Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Alkohol ma działanie m.in. rozluźniające, odhamowujące i przeciwlękowe. Być może Pani potrzeby seksualne aktywują się po alkoholu właśnie na podstawie tego mechanizmu. Czasami dzieje się tak, jeśli w stanie trzeźwości posiadamy dużą potrzebę kontroli i samokontroli, kompleksy, obawy, zahamowania - uświadamiane lub nieuświadamiane.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy